Zestawy kluczy nasadowych do 200 zł
Choć teoretycznie możliwe jest skompletowanie zestawu kluczy nasadowych z pojedynczych elementów, to jednak dużo prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego zestawu. Co najlepiej wybrać w segmencie do 200 zł?
Czym są klucze nasadowe?
Podobnie jak klucze płaskie - klucze nasadowe służą do dokręcania i odkręcania śrub. Na tzw. pokrętło montuje się nasadki. Dzięki temu bardzo wszechstronny zestaw mieści się w niewielkiej walizce. Są to podstawowe narzędzia w każdym garażu, warsztacie czy domu. Pokrętła występują w różnych rozmiarach, najczęściej ¼ cala, ½ cala, ¾ cala lub 1 cal. Współpracują z kluczami kwadratowymi, sześciokątnymi, ośmiokątnymi, ampułowymi, sztorcowymi, typu torx lub wygiętymi oraz specjalistycznymi, np. uchwytami do mocowania gwintowników. Zobacz nową ofertę w Castorama Kielce
Na co zwrócić uwagę kupując zestaw kluczy nasadowych?
Przede wszystkim na jakość wykonania. Bardzo ważny jest rodzaj materiału. Nasadki i trzpienie najczęściej wykonuje się ze stali stopowej, chromowo - wanadowej, w USA i Japonii oznaczanej jako 8650. Zapewnia to odpowiednią wytrzymałość, odporność na wysokie temperatury i korozję.
Jeszcze trwalsze, ale jednocześnie droższe, będą narzędzia wykonane ze stali chromowo - molibdenowej. W drugiej kolejności warto zwrócić uwagę na ilość elementów w zestawie - generalnie im więcej, tym lepiej. Małe zestawy często nie są wyposażone we wszystkie rozmiary nasadek i może się zdarzyć, że braknie jakiegoś rozmiaru.
Ceny i producenci Castorama Kielce
Na narzędzia, które będą używane często i intensywnie warto wydać nieco więcej. Jeśli będą wykorzystywane okazjonalnie w przydomowym garażu - można kupić tańszy zestaw. Warto zwrócić uwagę na producenta - zestaw znanej marki na pewno będzie lepszej jakości niż narzędzia nieznanego pochodzenia. Wybierając klucze marek Yato, Proxxon, Jonnesway, Sata, Stahlwille, Facom, Neo Tools, Honiton, Coval, Honiton, Stanley czy Gedore na pewno się nie zawiedziesz.
Warto także zwrócić uwagę na gwarancję - nie tylko na jej długość, ale także na sposób rozpatrywania ewentualnych reklamacji. Niektórzy producenci są tak pewni jakości swoich produktów, że udzielają dożywotniej gwarancji.