Lata doświadczeń w biznesie

Wybór naturalnych warzyw i owoców

Wybór naturalnych warzyw i owoców

Gdzie szukać owoców oraz warzyw najwyższej jakości?

Od zawsze wiadomo, że spożywanie owoców i warzyw korzystnie wpływa na funkcje zdrowotne. Jednak biorąc pod uwagę dzieci, nie zawsze są w stanie chętnie jeść zdrowe przekąski. Wszystkie rodzaje owoców i warzyw, zarówno te lokalne jak i egzotyczne, jak również sezonowe są dostępne całorocznie w okolicznych marketach. Nowe produkty w media ekspert gazetka zobacz co warto kupić !

Należy jednak rozważnie dobierać składniki na przygotowywane śniadanie czy obiad. Owoce, które wyglądają zbyt idealnie – są równe i błyszczące nie zawsze dostarczają Nam pełni wartości odżywczych. Przy doborze odpowiednich owoców i warzyw, które mają jak najlepiej wpłynąć na nasze zdrowie należy kierować się kilkoma ważnymi regułami.

Przede wszystkim świeże

Pierwsza zasadą jaką powinniśmy kierować się przy wyborze warzyw i owoców to kupowanie ich w całości. Podczas zachodzącej obróbki termicznej, długiego transportu czy przechowywania tracą wartościowe składniki odżywcze. Ponadto unikajmy roślin już zamrożonych. Gdy mamy taką możliwość, wybierajmy warzywa i owoce prosto z upraw. Nie kupujmy też plonów już przejrzałych czy uszkodzonych, ze względu na możliwość występowania pleśni. Najlepszym wyborem będą dojrzałe i nieuszkodzone okazy.

Truskawki z marketu media ekspert gazetka

Postawmy na wybór sezonowych warzyw i owoców

Kupując duże czerwone truskawki w styczniu możemy być pewni, że są to owoce wyhodowane w szklarni. Niestety wygląd nie idzie w parze ze smakiem, co na pewno nie raz każdy z Nas odczuł. Warzywa i owoce uprawiane całorocznie potrzebują wiele nawozów, aby mogły wyrosnąć bez pomocy słońca. Z tego względu jeśli przychodzi sezon letni, w którym aż roi się od owoców z sadów czy grządek postawmy w tym okresie na naturalne uprawy, pozbawione wszelkich pestycydów i szkodliwych nawozów.

Wybierajmy polskie plony

W markecie posiadamy duży wybór owoców i warzyw z poza obszaru polski, Możemy dokonać zakupu bananów czy ananasów prosto z krajów tropikalnych. Odległość kraju z którego eksportowane są warzywa i owoce mają ogromny wpływ na ich jakość. Duża odległość wiąże się z długim transportem, który ma szkodliwy wpływ na ich wartość odżywczą. Często praktykowane jest zabezpieczanie ich przed podróżą szkodliwymi za pomocą szkodliwych substancji. Kupując krajowe wyroby mamy pewność, że nasz zakup nie pokonał tysiąca kilometrów, zanim trafi do naszego organizmu.

Ekologicznie na grill lub jak fajnie spędzić czas na świeżym powietrzu i nie zaszkodzić środowisku?

Zwracajmy uwagę na zbyt doskonały wygląd

Owoce i warzywa naturalnego pochodzenia nigdy nie będą prezentować się w sposób idealny. Z tego względu, zastanówmy się zanim kupimy produkty o nienaturalnie żywym kolorze, lśniącej skórce czy np. jabłka o wymiarach jak od linijki. Zazwyczaj są to warzywa i owoce, wyhodowane na środkach chemicznych, które mają wpłynąć na ich zachęcający do kupna wygląd.