Lata doświadczeń w biznesie

Jaki czytnik e-booków? Doradzamy, jak wybrać

Jaki czytnik e-booków? Doradzamy, jak wybrać

Czytanie standardowych książek powoli zamiera. Nie zostaną one jednak całkowicie wyparte przez Internet i telewizję, gdyż na odsiecz przybywają czytniki e-booków. Dzięki temu, sprzedaż książek znów wznosi się na wyżyny. 

Czytniki e-booków sprawiły, że książki stały się dużo bardziej dostępne i przystępne. Nie trzeba już ciągnąć kilkunastu tomów w podróż, wystarczy jeden czytnik, na który wgramy zakupione przez nas tytuły. Wiele osób mówi także, że książki w taki sposób czyta się równie przyjemnie, co papierowe wydania. 

Dla kogo czytnik e-booków?

Czytnikami powinni zainteresować się nie tylko młodzi ludzie. Są to znakomite urządzenia dla osób w każdym wieku. Korzystanie z nich jest niezwykle proste, a dodatkowo większość z nich posiada mnóstwo dodatkowych funkcji, dzięki którym możemy zwiększyć czcionkę, w czytanej książce lub dodawać notatki i zapisywać fragmenty, które szczególnie nas zainteresowały.

Jaki rozmiar ekranu e-booka?

Większość z dostępnych obecnie czytników posiada ekran 6-calowy. Jest to idealny kompromis miedzy wielkością urządzenia, a komfortem jego transportu i korzystania z niego. 

Jaki wyświetlacz w e-booku?

W ofercie sklepów znajdziemy kilka typów czytników, różniących się przede wszystkim ekranem. Większość z nich charakteryzuje się natomiast tym, że są czarno-białe. Wszystkie teksty i ilustracje są więc wyświetlane tylko w tych kolorach. 

Popularny e-book

E-papier, czyli technologia E Ink

Wyświetlacze stworzone w tej technologii, przy dziennym świetle nie generują w ogóle światła, dzięki czemu nie męczą naszego wzroku. Wedle opinii, czytniki z ekranami E Ink są obecnie najlepszym wyborem.

E-book z podświetleniem

Dużo czytników e-booków posiada także ekrany LCD z podświetleniem. Umożliwia to czytanie przy słabym świetle. Dodatkowo, ekrany te są matowe, dzięki czemu nie odbijają światła.

Jaka rozdzielczość ekranu?

Najbardziej popularne są urządzenia z rozdzielczością 1024 x 758 pikseli. Jest to wystarczająca rozdzielczość, która zapewni nam komfort czytania. Oczywiście, bardziej wymagający, mogą kupić urządzenia oferujące większą rozdzielczość ekranu.