Lata doświadczeń w biznesie

Chromecast

Po raz pierwszy ukazał się podczas konferencji Google w połowie 2013r. Wyglądał jak pendrive, ale oferował więcej. Obecnie sprzedaje się już jego 3. wersję. Można także przesyłam grafiki 4k.

Co to?

Chromecast to mały produkt z wejściem HDMI i USB. Po podłączenia do domowego WIFI daje możliwość przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. Gwarantowana jest także współpraca urządzenia z grami, aplikacjami i programami.

Chromecast w wersji Google

Pierwsza wersja, z 2013 r, jest nadal możliwa do kupienia. Drugą wypuszczono w 2015 roku. Jej anteny WiFI są silniejsze, a samo wybieranie pasma następuje instynktownie - wybiera najlepszą. Oprogramowanie jest sprawniejsze. Najnowsza wersja z zeszłego roku pozwala na przesyłanie obrazu FULL HD z 60FPS co daje płynność obrazu. Działanie określa się na 15% szybsze niż w Chromecast2. W zeszłym roku powstała również wersja Ultra dla posiadaczy telewizorów z jakością 4k. Współpracuje z technologią HDR co wpływa na wyższą cenę. Istnieje też opcja Audio urządzenia służąca stricte przesyłaniu dźwięku.

Przeglądarka internetowa

Chromecast we współpracy z przeglądarką pozwala na przesyłanie wybranego obrazu i dźwięku bez konieczności przerywania pracy w innym programie. Sprawdzą się tu nawet strony oferujące filmy wideo czy muzykę.

gazetka promocyjna carrefour

Programy komputerowe

Chromecast umożliwia również przesłanie plików znajdujących się bezpośrednio w pamięci komputera.

via GIPHY

Mobilne urządzenia

Takie same działanie jak w powyższych przypadkach możemy uzyskać na urządzeniach mobilnych z oprogramowaniem iOS bądź Android.

Chromecast sprawdzi się wśród miłośników gier. Jest to idealna alternatywa dla tych, którzy nie chcą bądź nie mogą pozwolić sobie na zakup konsoli. Teraz siedząc na kanapie i mając grę na smartfonie możemy w nią grać widząc wszystko na dużym pulpicie. Zobacz gazetka promocyjna carrefour

Chromecas jest mały i stosunkowo tani. Wersja z ubiegłego roku to mniej więcej 180 PLN. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie cierpi i nie chce mieć zbyt dużej ilości kabli w domu i późniejszego rozplątywania ich.