Lata doświadczeń w biznesie

Jakiego kupić drona z kamerą?

Jakiego kupić drona z kamerą?

Kiedy jest najlepszy moment na zakup drona? Zawsze, a już zwłaszcza jak pojawiają się promocje na wybrane modele. Szukając odpowiedniego modelu nie interesuje nas już tylko zabawa w latanie, ale także wykorzystanie go do nakręcenia filmu lub robienia zdjęć. Dlatego te posiadające dobrą wbudowaną kamerę cieszą się sporą popularnością. Podpowiadamy co wybrać.

Jakiego kupić drona z kamerą?

Aby trafnie odpowiedzieć na to pytanie, należy ustalić kilka rzeczy. Po pierwsze – do jakich celów dron będzie wykorzystywany? Jeśli ma służyć wyłącznie jako maszyna treningowa dla osób, które nie mają doświadczenia w lataniu, a nie chcą uszkodzić drogiej maszyny – sprawdzą się tanie konstrukcje.

Dron z wbudowaną kamerą do 1000 zł

Najniższy przedział cenowy niestety nie powala jakością urządzenia do rejestrowania obrazu. Przy takim budżecie warto rozważyć, czy nie lepiej zainwestować w drona bez kamery, za to z uchwytem do zamontowania własnego sprzęto foto/video. Duża szans na uzyskanie lepszych efektów. Jeżeli jednak liczymy się ze wspomnianą jakością to proponujemy zwrócić uwagę na te konstrukcje:

ACME Zoopa Q600 Mantis

Dron niemieckiej marki posiada kamerą o rozdzielczości 720p i stabilizator obrazu. Dron świetnie nadaje się jako maszyna ćwiczebna. Idealny do treningu techniki latania i sposobów wykonywania zdjęć czy filmów z przestrzeni powietrznej. Koszt tej „zabawki” to mniej niż 500 PLN.

Jak wybrać drona

PARROT Mambo

Trzecią propozycją w trzycyfrowym przedziale cenowym jest PARROT Mambo. Jego cena waha się w okolicach 750 PLN. Zastosowana kamera o rozdzielczości 720p jest wzbogacona o stabilizację obrazu i pozwala rejestrować obraz w dość przyzwoitej i akceptowalnej jakości. W sam raz dla początkujących miłośników sztuki latania połączonej z fotografią.

OVERMAX X-Bee Drone 8.0

Kolejny warty uwagi dron dobry do celów szkoleniowych. Wyposażony jest w kamerę posiadającą stabilizację obrazu – duży plus. Sprzęt kosztuje zaledwie około 800 złotych i jest wyposażony w kamerę 4K ULTRA HD.  Rozdzielczość maksymalna to 3840 X 2160 i możemy kręcić w formacie H.264.

Dron z kamerą od 1500 do 3000 zł

Drony w tym przedziale to już porządne konstrukcje, oferujące dobre parametry rejestrowanego obrazu i zdjęć. Do 3000 zł możemy posiadać bezzałogowca, którym utrwalimy nasze wakacyjne wojaże w domowych albumach, czy nakręcimy materiały, które nadadzą się na serwis YouTube.

Mi Drone 4K

Mi Drone to ciekawa chińska alternatywa dla urządzeń marki DJI. Za kwotę w okolicach 1500 złotych możemy zakupić maszynę wyposażoną w kamerę Full HD rejestrującą materiały wideo w rozdzielczości 1080P/60fps oraz 4K/ 30fps. Bardzo solidny dron, który nada się zarówno jako urządzenie szkoleniowe przed zakupem droższych konstrukcji, jak również jako opcja docelowa dla osób o mniejszych wymaganiach.

Najlepsze drony

DJI Phantom 3

Drona DJI Phantom 3 w standardowej wersji kosztuje od 1900 złotych. To jeden z najlepszych możliwych wyborów na tej półce cenowej, w dodatku od bardzo sprawdzonego producenta takich urządzeń, czyli DJI. Sprzęt cechuje łatwe i przyjemne sterowanie i dobra jakość rejestrowanego materiału. Zamontowana kamera nagrywa obraz w rozdzielczości HD, 720p (do 60 fps) oraz FullHD (1080p), do 30 fps. Możliwa jest też obsługa rozdzielczość 2.7K (1520p) do 30 fps. Wszystko za mniej niż 2 tysiące.

Parrot Bebop 2

Niewiele droższy, bo kosztujący około 2300 złotych jest Parrot Bebop 2. Dron posiada wmontowaną kamerę 14Mpix, rejestrującą obraz wideo o rozdzielczości FullHD (1080p) - przy 30 klatkach na sekundę. Pomimo wyższej ceny niż wspomniany Phantom 3, posiada mniejszy zasięg i niestety gorszą jakość nagrywanego obrazu.

DJI Spark

Za kwotę w okolicach 2900 PLN możemy zakupić małego, kompaktowego i dobrze wyposażonego bezzałogowca. Spark oprócz bycia dronem, jest swego rodzaju gadżetem wyposażonym w ciekawe dodatki. Możemy nim wylądować na dłoni czy posiada opcję podążania za użytkownikiem. Jeżeli chodzi o sprzęt rejestrujący, mamy tutaj zainstalowaną kamerę z sensorem 1/2.3” z przysłoną F/2.6, rejestrującą materiały w rozdzielczości FullHD (1080p) przy 30 fpsach. Do tego 2-osiowy mechaniczny gimbal gwarantujący stabilne ujęcia.