Lata doświadczeń w biznesie

Xiaomi Mi 8 Lite - recenzja telefonu

Xiaomi Mi 8 Lite - recenzja telefonu

Mi 8 Lite do nieco odchudzona, ale wcale nie mniej interesująca wersja telefonu komórkowego Xiaomi Mi 8. Jej znakiem rozpoznawczym jest ekran o przekątnej 6,26 cala z wcięciem, ośmiordzeniowy procesor oraz 4 GB RAM, nie są to jednak wcale jedyne cechy tego telefonu komórkowego, które powinny nas zainteresować.

Konstrukcja i jej cechy

Xiaomi Mi 8 Lite jest telefonem szklano-metalowym, który przypomina swoim kształtem smukłą tabliczkę. To również rozwiązanie, które budzi duże uznanie z uwagi na jakość surowców, z jakich zostało wykonane. W przypadku tego producenta z pewnością nie jest to zresztą zaskakujące. Smartfon możemy zakupić w jednej z dwóch wersji kolorystycznych. Jeśli nie interesuje nas stonowana szarość, zawsze możemy zdecydować się na telefon w odcieniach fioletu i błękitu.

Ergonomia

Mi 8 Lite to telefon wydłużony, należy więc liczyć się z tym, że obsługiwanie go tylko jedną ręką może się okazać niemożliwe. Nie można jednak nie docenić ułatwień zaimplementowanych przez producenta, takich, jak choćby możliwość rozwijania górnej belki mieszczącej się na dole ekranu.

Xiaomi Mi 8 Lite

Sam ekran można również zmniejszyć jednym gestem. Przyciski działają dokładnie tak, jak się tego od nich oczekuje, doskonale sprawdza się przy tym również czytnik linii papilarnych. Jedynym problemem z nim związanym może okazać się zatem ograniczona dostępność, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem umieszczonym z tyłu.

Niestety, z pewnym zgrzytem mamy do czynienia wtedy, gdy interesujemy się funkcjonalnością telefonu. Może on obsługiwać nie jedną, ale dwie karty SIM, a do tego przewiduje on opcję rozszerzenia pamięci. Niestety, obie opcje się wykluczają, co stanowi spore utrudnienie. Nie każdemu spodoba się również to, że telefon nie obsługuje czujnika NFC.

Wyświetlacz

Ekran jest bardzo dobry co, ponownie, nie zaskakuje osób zainteresowanych telefonami Xiaomi. Mamy więc do czynienia z panelem IPS w rozdzielczości Full HD+ i proporcjach 19:9. Dzięki temu mamy do czynienia także z wzorową ostrością i znakomitymi kątami widzenia.