Lata doświadczeń w biznesie

Walizkowe zestawy narzędzi samochodowych

Walizkowe zestawy narzędzi samochodowych

W warsztacie samochodowym nigdy nie powinno zabraknąć przydatnych narzędzi, dzięki którym można oczywiście dokonywać wielu napraw. Narzędzia powinny się też znaleźć w garażu, gdzie kierowcy będą mogli samodzielnie wyeliminować drobne usterki ze swoich aut. Wybierając zestawy narzędzi warto kierować się tym, aby były one walizkowe, a więc możliwe do zabrania w podróż.

Walizkowe zestawy narzędzi - plusy i minusy

Zestawy walizkowe nie należą do największych, dlatego zabieranie ich ze sobą w podróż nie jest żadną trudnością. Są one mobilne, można je przenosić i zabierać w podróż prywatną lub też służbową. Wszystkie poszczególne elementy w walizce mają ściśle określone miejsce, a więc łatwo można je znaleźć, gdy przyjdzie pora z nich skorzystać.

Kupić takie zestawy można dla siebie samych, ale też dla osób, które lubią eksperymentować ze swoimi samochodami. Podarowanie ich w formie prezentu na pewno zostanie pozytywnie odebrane przez majsterkowiczów. Minusem takich zakupów jest to, iż zdobycie kompletu narzędzi do walizkowego zestawu jest dość drogim przedsięwzięciem.

Akcesoria samochodowe

Jakie elementy powinno się wybrać?

Do wyboru na rynku zainteresowani mają obecnie wiele różnorodnych elementów, mogących znaleźć się w zestawach walizkowych. Przede wszystkim warto wspomnieć o kluczach płasko-oczkowych. W tym przypadku godnym uwagi będzie zestaw o nazwie YATO 94, który można zakupić za 240 złotych. W nim znajdzie się aż 94 gadżety, w tym bardzo wytrzymałe i niezawodne klucze wykonane ze stali chromowanej. Z takimi kluczami wykona się bez problemów wiele czynności konserwacyjnych. Taki zestaw umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej walizce. 

Nie jest to jedyny zestaw na który można się zdecydować. Oprócz tego warto wybrać zestaw YATO YT-3884, który kosztuje 450 złotych. Znajdują się w nim klucze nasadowe. W zestawie znajdzie się aż 216 różnorodnych elementów. Klucze również są bardzo wytrzymałe. Można je wykorzystać np. do wykonywania bardzo precyzyjnych pomiarów.

Oprócz tego klienci powinni zainwestować w zestaw TORX. Składają się na niego specjalne nasadki wykorzystywane w mechanice, ale też elektronice i szeroko rozwiniętej motoryzacji. Nasadki gwarantują klientom bardzo długą żywotność.

Zestawy kluczy to bardzo przydatne narzędzia, ale poza tym można zwrócić uwagę np. na wykrętaki, które kosztują 6 złotych za sztukę. Przydać mogą się też klucze dynamometryczne (około 280 złotych). Najlepiej decydować się na elementy pochodzące z renomowanych firm.