Lata doświadczeń w biznesie

Podstawowe narzędzia w jednym miejscu

Podstawowe narzędzia w jednym miejscu

Nie tylko w profesjonalnym warsztacie samochodowym powinny znajdować się narzędzia, które umożliwią podstawowe naprawy samochodów. W przydomowym garażu powinny znaleźć się narzędzia, które będą zawsze w pogotowiu. Umieszczenie w specjalnych walizkach umożliwia przetransportowanie ich ze sobą w trakcie wyjazdów.

Czy walizkowy zestaw narzędzi samochodowych to dobry wybór?

Za takim zestawem przemawiają zalety, ale także pojawiają się wady, o których warto wiedzieć, żeby móc im zapobiec.

Walizkowy zestaw narzędzi samochodowych jest niezwykle podręczny. Umożliwia to zabranie zestawu ze sobą, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca. W walizce każdy przedmiot posiada swoje miejsce, co zapewnia utrzymanie porządku i szybsze odnalezienie poszukiwanego narzędzia. 

Stanowi doskonały prezent dla każdej osoby, która ma skłonności do bycia majsterkowiczem. Największym minusem jest koszt skomplementowania całkowitego zestawu, na który składa się ogromna ilość walizek. Tym samym kompletny zestaw walizek bardzo ciężko jest przechować, jeżeli posiadamy ograniczoną ilość miejsca. 

Czym się kierować w trakcie wyboru?

Komplementowanie własnego zestawu należy rozpocząć od nabycia kluczy płasko-oczowych. Na szczególną uwagę zasługuje YATO 94, który kosztuje ok. 240 złotych. Złożony jest z 94 elementów, wytworzonych z najwyższej jakości stali chromowo-wanadowej CrV 50BV3. Umożliwia wykonanie prac, wymagających dokładności a także siły.  Przy jego pomocy o wiele łatwiejsze stają się prace serwisowe opierające się na odkręcaniu i przykręcaniu różnych łączeń gwintowych.

Jakie narzędzia do warsztatu

foto  https://www.promoceny.pl/sklep/media-markt-opole-sosnkowskiego-16a-opole

Podstawowe klucze nasadowe znajdują się w zestawie YATO YT-3884. Cena zestawu waha się w okolicach 450 zł, dzięki czemu można nabyć aż 216 elementów. Klucze wytworzone zostały ze stali chromowo-wandowej, co zapewnia ich wytrzymałość. Metody kucia matrycowego zostały wykorzystane do tworzenia nasadek. Proces hartowania został poprzedzony kalibracji, opierającej się na precyzyjnych pomiarach i użyciu profesjonalnych urządzeń kontrolnych. Przy produkcji nasadek wykorzystano system AS-Drive, co pozwoliło na zwiększenie momentu o 25%, chroniąc obrzeża nakrętek. Warte uwagi są także nakrętki, które mają trójkomponentową rękojeść i 72 zęby. 

O tym warto pamiętać

W każdym warsztacie powinien znaleźć się zestaw kluczy TORX, doskonałym przykładem jest YATO YT-0521, możliwy do nabycia za 60 złotych. W skład elementu wchodzi 9 elementów. Nasadki znajdują zastosowanie w mechanice, motoryzacji a także w elektronice. Wykonane zostały ze stali chromowo-wanadowej CrV 6150, co wydłuża czas ich eksploatacji. W zestawie są nasadki, które doskonale współgrają z grzechotkami 1/2".  Doskonałym uzupełnieniem są wykrętaki do urwanych śrub, możliwe do nabycia już za 8 złotych. 

Klucz dynamometryczny powinien uzupełnić każdy zestaw. W szczególności klucze Honiton zasługują na uwagę, zestaw kosztuje ok. 280 zł. Charakteryzują się szerokim zakresem siły dokręcania i odkręcania śrub (20 do 200NM). Jakość wykonania widoczna jest nawet poprzez zakres regulacji prawo/lewo a także skalę. Posiada także blokadę ustawień. 

Zakup kluczy powinien opierać się wyłącznie na wyborze renomowanych firm. Mało znane firmy bardzo często bazują na produktach z Chin.   media-markt.okazjum.pl/opole/