Lata doświadczeń w biznesie

Poziomica laserowa – cena, rodzaje

Poziomica laserowa – cena, rodzaje

Poziomnica laserowa jest urządzeniem, które jest przydatne podczas wielu prac remontowych.  Przy okazji nie są to urządzenia drogie. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak wybrać odpowiednią poziomnicę.

Jaki produkt wybrać - poziomice laserowe do różnych zastosowań i ich ceny

Jednym z bardziej znanych producentów urządzeń laserowych jest marka Bosch, która słynie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na laser płaszczyznowy Bosch PLL 360. Jest on dostępny w dwóch wersjach - ze statywem i z uchwytem ściennym. To nowoczesna poziomnica laserowa samopoziomująca. Zasięg wiązki lasera w tym przypadku wynosi aż 20 metrów. Dodatkowo urządzenie niewiele waży i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Kosztuje około 600 złotych.

Tańszy jest laser krzyżowy Bosch, który posiada zakres pomiary 7 metrów i funkcję samopoziomowania. W tym przypadku cena to nieco ponad 200 złotych. Dobre klasy poziomnica laserowa ze statywem Bosch to koszt około 400 złotych.

media expert kielce -Prace remontowe

Inną, godną polecenia firmą jest Stanley. To amerykańska firma, która słynie z produkcji wysokiej jakości narzędzi ręcznych i elektronarzędzi. W swojej ofercie ma sporą gamę urządzeń laserowych w różnych cenach. Stanley Cubix to na przykład poziomica laserowa krzyżowa w cenie 160 złotych. Jej zasięg to 8 metrów, co w przypadku domowych remontów jest wartością wystarczającą. Wyposażona jest przy okazji w funkcję samopoziomującą zobacz w media expert kielce

Nieco droższy jest laser krzyżowy Stanley Cross 90. Cena to nieco ponad 300 złotych. Laser ten wyposażony jest w mocne baterie i wielokierunkowy uchwyt. Jego zasięg wynosi 10 metrów. To jednocześnie laser płaszczyznowy, bo pozwala na wyznaczenie trzeciej linii. Dodatkowo dokupić można do niego za kilkadziesiąt złotych statyw.

Tym samym dobrej jakości poziomnicę laserową zakupić można nie wydając na ten cel więcej niż 200 złotych. Są to urządzenia znanych i cenionych marek - Bosch i Stanley. W przypadku zastosowań domowych są to urządzenia o wystarczającej funkcjonalności i wytrzymałości.